NAŠE ZAHRADA – PŘÍRODNÍ ZAHRADA NEJEN PRO ŠKOLU

Projekt Nadace partnerství „Zelené oázy“

Naše škola zažádala o zařazení do projektu Nadace partnerství „Zelené oázy“, díky kterému vytvoří ze školní zahrady uprostřed městské zástavby otevřenou přírodní zahradu, která bude oázou nejen pro školu. Bude sloužit k výuce a vzdělávání, ale i k relaxaci a odpočinku nejen dětí ze základní školy, ale také obyvatelům blízkého okolí. Smyslem projektu je také zlepšit hospodaření s vodou a zajistit efektivní využití dešťové vody pro zavlažování zahrady, zvýšit biodiverzitu zahrady. Realizací projektu tak vznikne příjemný udržitelný zelený prostor ve městě, který zapojením veřejnosti přispěje k posílení fungování a spolupráce místní komunity a rozvoji environmentálního povědomí nejen u dětí základní školy.

Finanční dotaci škola získala a již jsme se pustili do práce. První společné brigády proběhly v březnu a květnu, další jsou plánovány v září a říjnu. Brigády jsou otevřené nejen pro rodiče, ale i pro všechny přátele z okolí školy. Přijďte se k nám podívat, pokud budete mít čas a chuť, budeme rádi, když se projektu zapojíte společně s námi. Informace o konkrétních termínech sledujte na našem FACEBOOKU