AKTUÁLNĚ: Přijímáme žáky na 2. stupeň ZŠ pro školní rok 2023/2024 >> VÍCE INFO

Celoroční projekt SLAMÁK

Jednoho podzimního dne děti využily mokrého jílu ze zahrady a začaly si tvarovat cihly… Vzpomněla jsem si, jak jsem se náhodou před pár lety ocitla na setkání se španělským architektem na původních arabských terasách kdesi u Alicante a projekt byl na světě! Děti se toho chytly a chtěly hned stavět…

Ale postupně: Založily jsme si e-mailovou schránku, děti zkontaktovaly předního českého odborníka na slamáky – Ondru Netíka, zorganizovaly přednášku o přírodním stavitelství, uspořádaly adventní čajovnu a bleší trh s cílem vybrat co nejvíce peněz na materiál. Na jaře si pak vytvořily zmenšený model v měřítku 1:100. Teď už jen čekáme na dokončení rekonstrukci budovy a uvolnění zahrady. Dokonce se nám rýsuje možnost finanční podpory ze strany Lipky.

Příští rok se začne stavět!