Výtvarný ateliér s keramikou pro děti

Barvy, voda, hlína, nálady, sádra, vzduch, pocity, štětce, papír... co všechno se dá použít k výtvarné tvorbě?

Jana Reichel vede svůj jediněčný výtvarný atelier v Letokruhu již pátým rokem. Její kurzy jsou výjmečné jak Janinými originálními nápady a různorodostí výtvarných technik, tak jejím pozitivním přístupem k dětem. Cca 4 lekce za pololetí budou věnovány keramice. 

Kurz je otevřený i pro děti z jiných škol a školek. Do kroužku je možné se pořád přihlásit.

KDY

  • každou středu v prostorách výtvarné dílny v Letokruhu, první setkání 3.10.
  • od 14,00 do 15,30 ateliér pro mladší a začínající výtvarníky (1.-2. třída + předškoláci)
  • od 16,00 do 17,30 ateliér pro starší a zkušenější výtvarníky (3.-5. třída)

 

NÁPLŇ

Děti si vyzkouší všechny základní výtvarné techniky. Tématicky se držíme ročního období, přírody, příběhů, za příznivého počasí chodíme pracovat ven do
plenéru. Keramika je součástí ateliéru, jako prostorová tvorba. Nevytváříme pouhé dekorační předměty, ale učíme se o technologii keramiky víc do hloubky.
Děti v ateliéru rozvíjí zručnost, správné zacházení s pomůckami a hlavně osobní kreativitu.

Atelier pro starší děti je zaměřen na individuální práci i na přípravy na umělecky zaměřené školy. Děti se učí projektově  - od studijní kresby a přípravy po vlastní volnou tvorbu a experimentální techniky. Do větší hloubky se věnujeme zejména technikám grafiky a ilustrace. Nechybí ani nezbytné teoretické zázemí a inspirace ze světa umění. Keramika, která je součástí ateliéru, je pojata jako prostorová tvorba, nikoliv jako chrlení dekorační předmětů.


S KÝM

Mgr. Jana Reichel (1984) pochází z Valašska, v Brně vystudovala na Pedagogické fakultě výtvarnou výchovu pro střední školy a český jazyk a literaturu se zaměřením na vzdělávání na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity. Studovala též žurnalistiku a působila v Nakladatelství Host. Od roku 2007 spolupracuje s Domem umění města Brna jako galerijní lektorka. Má rovněž zkušenosti s prací asistentky soukromého galeristy v Praze. Vyučuje na PdF MU galerijní pedagogiku a výtvarnou akci, organizuje každoročně Týden výtvarné kultury v Brně a výtvarné letní kurzy pro děti. Věnuje se i své vlastní výtvarné tvorbě.

 

CENA

  • pro děti z Letokruhu 2 100 Kč/pololetí (16 lekcí, 132 Kč/lekce)
  • pro děti z jiných škol 2 200 Kč/pololetí (16 lekcí, 138 Kč/lekce)
  • platbu za druhé pololetí prosím uhraďte do konce února na účet školy 2800648998/2010, do poznámky uveďte jméno dítěte a název kroužku
  • pokud se přihlásíte během školního roku, zaplatíte pouze za odchozené lekce
 

PŘIHLAŠOVÁNÍ

Ozvěte se nám prosím na e-mail info@skolaletokruh.cz.
.