Workshop výroby barefoot sandálů pro dospělé a děti s rodiči

8. a 22. června 2018 odpoledne

Přijďte si vyrobit jednoduché barefoot sandále, ve kterých si léto vy i vaše nohy opravdu vychutnáte. Workshop je určen pro děti i dospělé. 
 
Kurz povede zkušená lektorka Michala Nečasová.
 
Jednoduché barefoot sandále se vyrábí z obuvnických ploten v kombinaci s pevnými šňůrkami. Na workshopu bude na výběr z různých tlouštěk i barev ploten stejně jako z různě barevných šňůrek.
 
Na workshopu si vyrobíte vlastní pár sandálů a naučíte se vázat úvazy,  díky kterým se z těchto dvou komponent stanou skvělé botky na léto. Úvazy navíc lze na sandálech jednoduše střídat.
 
Krásně vypadají sandály i s korálky. Můžete si donést své nebo si přikoupit přímo na kurzu.

Přijďte si vyrobit jednoduché bosonohé sandále, ve kterých si léto vy i vaše nohy opravdu vychutnáte.

Na workshopu si vyrobíte vlastní pár sandálů a naučíte se vázat různé úvazy, které lze na sandálech jednoduše střídat.

Děti jsou na workshopu vítány, ale ideálně v doprovodu rodičů.

Jednoduché barefoot sandále si vyrobíte z obuvnické plotny a šňůry paracord. Na workshopu bude na výběr z různých tlouštěk, vzorů i barev ploten a z různě barevných šňůrek (cca deset barev). Skvěle vypadají sandály ozdobené korálky. Můžete si donést své nebo si přikoupit přímo na kurzu. Korálky by měly mít průměr otvoru minimálně 3 mm.

Barefoot sandály - výroba

O lektorce

Bc. Michaela Nečasová je fyzioterapeutka, hipoterapeutka a projektová manažerka. Je také matka 4 dětí a jejich průvodkyně vzděláváním v rámci domácího vzdělávání už dohromady 9 let. V posledním roce se také věnuje lektorování workshopů výroby BF obuvi podle Bohumily Brůnové. Baví ji učit se novým věcem, práce s lidmi, kreativní tvoření... 

"K barefoot obuvi jsem se dostala přes manžela, který díky problémům se zády začal před osmi lety chodit bosky a v barefoot obuvi a přivedl k ní i mne. Přes Huarache a Fivefingers jsem se dostala až k Bohunce Brůnové a na kurzech mne uchvátili její boty natolik, že jsem se stala její lektorkou a začala kurzy vést. Na každém kurzu se naučím něco nového :-), každý z účastníků je originál, každý je jiný a každý mě něco nového naučí a něco nového vymyslí :-) a to mě na tom baví. Každý nový kurz mne naplňuje radostí nad tím, co vše se dá botou vyjádřit, setkává m se s b áječnými lidmi a jejich radost a štěstí na kurzech mne naplňují. Děkuji Bohunce i všem kteří přicházejí na kurzy za možnost být u toho."

Michaela Nečasová - lektorka barefoot worskhopu

 

Praktické informace

Rzhodli jsme se proto naše poznání o stromech a zkušenosti se dřevem, předávat i dětem formou tvořivých dílniček, kde se každý může dotknout a prožít něco výjimečného, co může nahradit svět „mobilů a tabletů“ aspoň na malou chvíli. Vždyť každá takováto chvíle může pozitivně změnit a ovlivnit budoucnost. Život sám se často skládá z malých a nenápadných životních momentů, které se nám otiskly do duše a které nás pak ovlivňují na našich „cestách stromů“.
 
Dílničky jsou přizpůsobené pro různé věkové kategorie svou náročností i časově. Každý si odnese dřevěný dárek či vlastní výrobek. Dílnička má dvě části jednu vyprávěcí (o přírodě, o stromech i o lidech) a druhá část je pracovní – tvořící, kdy si děti mohou sami vyzkoušet na našich bruskách dovyrobit svůj výrobek. Většinou jsou to různé dřevěné přívěsky, spony do vlasů či dřevěné nožíky apo

Kde?        ZŠ Letokruh, Terezy Novákové 62a, Brno-Řečkovice,

Kdy?        o víkendu 11. 11.–12. 11. 2017,  So (9:30–18:00), Ne (9:30–12:30)

Cena?      1 990 Kč oba dny, 1 490 Kč pouze sobotní účast

                 V ceně kurzu jsou výukové materiály a možnost individuální konzultace s lektorem.

Kontakt: Tel.: 724 291 964, radim@vedomevzdelavani.cz

 

S kým?

Kurz povede zkušený lektor, komunikační expert, Ing. Radim Kudělka.

Radim Původně vystudoval Obchodně podnikatelskou fakultu Slezské univerzity, kde se ve vedlejším studijním oboru specializoval jako Komunikační expert. Následujících 14 let se Radim věnoval studiu a praxi celostního vzdělávání a principů efektivní komunikace. Realizoval několik desítek vzdělávacích projektů, v jejich rámci vedl skupiny a jednotlivce ve více než 5000 hodinách vědomého osobního rozvoje. Během tohoto období sbíral své zkušenosti u předních odborníků na vzdělávání a komunikaci u nás i ve světě: Waldorfský seminář (Praha), studijní stáž na Michael Hall school (Anglie), výcvik „Respektovat a být respektován“, „Služby bez hranic“ v MEC (Kanada), výcvik mindfulness (PlumVillage, Francie). V současnosti Radim působí jako nezávislý lektor a konzultant; přednáší na Vysoké škole managementu a psychologie Newton College, vede kurzy pro dospělé při Základní škole Letokruh v Brně a v neposlední řadě spolupracuje s firmami a jednotlivci na rozvoji jejich tvořivého lidského potenciálu.

 

Přihláška

Přihláška je závazná po uhrazení kurzovného na účet 2800648998/2010 (Fio banka).

 

                 Kapacita kurzu je omezena maximálním počtem 10 účastníků!Více zde: https://www.skolaletokruh.cz/po-skole/pro-dospele/vedomy-recnik/

Kde?      ZŠ Letokruh, Terezy Novákové 62a, Brno-Řečkovice

Kdy?      v pátek 8. června (proběhlo) a 22. června (obsazeno - lze se přihlásit pouze jako náhradník) od 15:30 nebo od 17:00

Cena?    250 Kč/účastníka,  200 Kč/dítě do 6 let 
              za 1,5 hodinový workshop (v ceně je materiál na výrobu 1 páru sandálů)           

S kým?  Michaela Nečasová

Přihláška na workshop

Na workshop je potřeba se předem přihlásit ZDEPokud máte o účast zájem, vyplňte přihlášku co nejdříve. Kapacita jedné dílničky je omezena na 25 účastníků (dospělých a dětí dohromady).

 

NÁVODY PRO ÚČASTNÍKY WORKSHOPU

Jak si správně obkreslit nohu

Návody na úvazy barefoot sandálů