Vědomý řečník

Víkendový workshop

Rádi byste hovořili sebe-vědomě, s lehkostí a radostí před publikem?

Na tomto kurzu zjistíte, že Vás veřejné vystupování může bavit. Vědomý řečník je v maximální možné míře praktický. Důraz je kladen na tréning, sebereflexi a práci se zpětnou vazbou.  Kurz probíhá v bezpečném a přátelském prostředí za využití metod zrychleného učení a s respektem k potřebám a individualitě každého účastníka. Efektivita učení je umocněna vysokou mírou zapojení účastníků kurzu, který probíhá v malé skupině o maximálně 8 účastnících.

Na tomto kurzu se naučíte:

  • Jak zvolit téma, obsah a strukturu řeči;
  • Jak zvládat nervozitu a zapřahat emoce;
  • Jak navázat a udržet kontakt s publikem;
  • Jak být autentický a přesvědčivý;
  • Jak používat své tělo, hlas a dech.

S kým?

Kurz povede zkušený lektor, komunikační expert, Ing. Radim Kudělka.

Radim původně vystudoval Obchodně podnikatelskou fakultu Slezské univerzity, kde se ve vedlejším studijním oboru specializoval jako Komunikační expert. Následujících 14 let se Radim věnoval studiu a praxi celostního vzdělávání a principů efektivní komunikace. Realizoval několik desítek vzdělávacích projektů, v jejich rámci vedl skupiny a jednotlivce ve více než 5000 hodinách vědomého osobního rozvoje. Během tohoto období sbíral své zkušenosti u předních odborníků na vzdělávání a komunikaci u nás i ve světě: Waldorfský seminář (Praha), studijní stáž na Michael Hall school (Anglie), výcvik „Respektovat a být respektován“, „Služby bez hranic“ v MEC (Kanada), výcvik mindfulness (PlumVillage, Francie). V současnosti Radim působí jako nezávislý lektor a konzultant; přednáší na Vysoké škole managementu a psychologie Newton College, vede kurzy pro dospělé při Základní škole Letokruh v Brně a v neposlední řadě spolupracuje s firmami a jednotlivci na rozvoji jejich tvořivého lidského potenciálu.

 

Reference

„Na kurz vědomého řečníka jsem se přihlásila jako navazující téma pro mne po vědomé komunikaci z důvodu, že se setkávám se situacemi, kdy musím veřejně prezentovat a vždy to doprovázel neuchopitelny stres před i během veřejného vystoupení a chtěla jsem se dozvědět jaké jsou možnosti na tom pracovat. Upřímně jsem do Brna jela s pocitem ze budu nasávat od Radima cenné informace které mi následně pomohou na sobě samé dále pracovat a mým velkým překvapením bylo již v sobotu po par zkouškách samotné praxe veřejného vystoupení jak najednou můžu stát před 6 lidmi a netřást se a plynule mluvit. Cvičili jsme praxi, dostávali návody, principy a rady a v neděli při mé poslední prezentaci před všemi účastníky kurzu jsem sama na sobě cítila jak pro mě z velmi těžkých situacích veřejného vystoupení plných nervozity, strachu a tzv. “Knedlíku v krku” se můžou stát chvíle vědomé řeči kterou si člověk muže dokonce užit. A to vše podle mne je jen díky Radimovu vedení kurzu. Pro mě je Radim neuvěřitelně bohatý vzor člověka v tom, jak s lidmi pracuje. S jakou upřímností, otevřeným srdcem, vnímavosti a naladěním, jak dokonale a pečlivě jsou jeho kurzy připravené do posledního detailu, jakou energii umí lidi naladit a vtáhnout do dění, jaký je sám o sobě profesionál ve všem co děla. Já osobně si Radima velmi cením a jeho kurzy mohu s celým srdcem všem doporučit a ačkoliv si vždy myslím, jak budu po těch dvou dnech nabitého programu unavená tak opravdu vždy odjíždím energeticky plna a pozitivně svěží.“    

Veronika

 

„Pracuji v oblasti vědy a výzkumu a s vystupováním před lidmi ať už z oboru nebo laickou veřejností se setkávám poměrně často. Byť jsem měl zkušenost několikrát prezentovat před různě velkým publikem a sám sebe bych neoznačil za začátečníka, nebyl jsem se svými výstupy vnitřně spokojen. Proto mne i v souvislosti s mými nadcházejícími pracovními výzvami náplň kurzu Vědomý řečník velmi zaujala a měl jsem poměrně vysoká očekávání. Musím říci, že moje očekávání nejen že byly splněny, ale v mnoha ohledech daleko překonány. Radim měl náplň kurzu perfektně zpracovanou. Probrali jsme podrobně principy, které je dobré ctít již při přípravě výstupu. Následovaly praktické tipy, jak pracovat  během samotného výstupu tak, abychom byli uvolnění, přítomní a sebe-vědomí, a podali tak výkon dle našich nejlepších představ.

Naprosto bych pak vyzdvihl praktickou část, kdy jsme si mohli všechny techniky vyzkoušet. Touto částí nás Radim provedl s profesionálním citem pro situaci a poskytl perfektně padnoucí zpětnou vazbu každému z nás. Změna, kterou každý účastník během kurzu mohl na sobě i ostatních pozorovat byla svým rozsahem překvapením pro všechny, samozřejmě příjemným. Ačkoli bylo žádoucí se aktivně zapojit a intenzivně pracovat, na konci kurzu jsem vnímal, jak jsem odpočatý, plný nové inspirace a energie. Po více než dvou měsíčním odstupu můžu za sebe říci, že zážitek nevyšuměl, jak se mi často stává, ale z velké části přetrvává. Ve vystupování před publikem se nyní cítím mnohem jistější, klidnější a hlavně jsem si lépe vědom toho, co a jak říkám. Konečně dokážu zároveň vnímat signály publika a pracovat s nimi.  Radimův kurz rozhodně doporučuji a sám uvažuji, že se jej zúčastním v budoucnu znova, abych na sobě dále pracoval. Řešená témata na tomto kurzu totiž mají přesah i pro každodenní život, a to mnohem větší, než jsem si původně z jeho názvu Vědomý řečník dokázal představit.“          

Petr Stavárek, vědecký pracovník

 

Praktické informace o kurzu

Kde?        ZŠ Letokruh, Terezy Novákové 62a, Brno-Řečkovice

Kdy?        18. 5. – 19. 5. 2019,  So (9:30–17:30), Ne (9:30–12:30)

Cena?      2 400 Kč (v ceně kurzu je drobné občerstvení)

Kontakt:   724 291 964, radim@vedomevzdelavani.cz

 

Přihláška je závazná po uhrazení kurzovného na účet 2800648998/2010 (Fio banka). Kapacita kurzu je omezena maximálním počtem 8 účastníků.

 

Přihláška na workshop Vědomý řečník