Mindfulness skrytá síla

Přejete si být sami sebou, žít naplno každou chvíli svého života?

Máme více než dost dobré podmínky k tomu, abychom byli šťastní, ale přesto často nejsme.

Přijďte se zastavit, napojit se sami na sebe, hluboce si odpočinout a rozvinout svůj vnitřní klid.

Na tomto kurzu zjistíte jak pečovat o svoji mysl, tělo a emoce prostřednictvím meditace bdělosti, mindfulness. Důraz je kladen na praxi, sebereflexi a použitelnost naučených dovedností do života každodenní reality. 

Na kurzu si vyzkoušíte:

  • meditaci bdělosti (mindfulness) vsedě, v chůzi i při pití lahodného čaje.
  • hlubokou regeneraci těla a mysli prostřednictvím „total relaxation“.
  • léčivou komunikační techniku „deep listening and loving speech“.
  • selektivní vedení pozornosti k tomu, co nás vyživuje („selective watering“).
  • umění dechu a techniku vnitřního úsměvu.

Dozvíte se také jak mindfulness přispívá k transformaci silných emocí, obnově vztahů či navýšení schopnosti radovat se ze života.

Kurz probíhá v bezpečném a přátelském prostředí s respektem k potřebám a individualitě každého účastníka. Efektivita učení je umocněna vysokou mírou zapojení účastníků kurzu, který probíhá v malé skupině o maximálně 10 účastnících.

S kým?

Kurz povede zkušený lektor, komunikační expert, Ing. Radim Kudělka.

Radim původně vystudoval Obchodně podnikatelskou fakultu Slezské univerzity, kde se ve vedlejším studijním oboru specializoval jako Komunikační expert. Následujících 14 let se Radim věnoval studiu a praxi celostního vzdělávání a principů efektivní komunikace. Realizoval několik desítek vzdělávacích projektů, v jejich rámci vedl skupiny a jednotlivce ve více než 5000 hodinách vědomého osobního rozvoje. Během tohoto období sbíral své zkušenosti u předních odborníků na vzdělávání a komunikaci u nás i ve světě: Waldorfský seminář (Praha), studijní stáž na Michael Hall school (Anglie), výcvik „Respektovat a být respektován“, „Služby bez hranic“ v MEC (Kanada), výcvik mindfulness (PlumVillage, Francie). V současnosti Radim působí jako nezávislý lektor a konzultant; přednáší na Vysoké škole managementu a psychologie Newton College, vede kurzy pro dospělé při Základní škole Letokruh v Brně a v neposlední řadě spolupracuje s firmami a jednotlivci na rozvoji jejich tvořivého lidského potenciálu.

Reference

“Radima znám už dlouho a proto vím, že do všeho, co dělá, dává maximální kvalitu a celé své srdce. Víkendový workshop „Vědomá komunikace“ byl proto velmi intenzivní a obohacující. Na tomto kurzu se mi nejvíc líbí to, jak propojuje osvědčená pravidla komunikace s poznatky a výsledky studií z oblastí jako jsou mindfulness, emoční inteligence nebo východní filosofie. Teorie bylo přesně „tak akorát“, samotné nacvičování komunikace v konkrétních situacích přineslo řadu „aha momentů“ (ocenění je perla komunikace!). Komunikace je neodmyslitelnou součástí našich každodenních životů. A protože tento kurz vám pomůže zlepšit vaši komunikaci, pomůže vám vlastně zároveň zlepšit i váš život. Doporučuju proto úplně všem! Radime díky.”    David Waliczek

 

“To, co jsem se díky Radimově Vědomé komunikaci naučila, je vnímat svůj osobní prostor jako pole vlastní svobody. Chápu díky němu víc to, že je opravdu důležité co a jak vyjádřím, protože tím buduji vztah k sobě i k ostatním. Cítím se teď sebevědoměji v tom o něco požádat. Prožívání zmatků a nepříjemných emocí mě už neohrožuje, ale ukazuje mi mou potřebu, kterou jsem bez svých pocitů neznala.”           MgA. Anna Sypěnová

 

“Chtěl bych tě ocenit zejména za skvěle připravenou náplň a strukturu, dodržování časů, podáváním instrukcí. Líbilo se mi jak zvládáš příme vybízení účastníků k aktivitě (promluvě, cvičení) Dále tě chci pohválit za tvojí bdělou přítomnost a jasný záměr předat nám to nejlepší co máš. Bravurně si zařazoval cvičení směřující ke klidu a přitom si dokázal po celý den zachovat na semináři živost a dynamiku. Byl jsem neustále ve hře. Tvůj důraz na kvalitu všeho co předáváš mě dokázal ubezpečit, že jsem na správném místě a že pro sebe dělám to nejlepší, že jsem právě na tvým semináři.”    Vladimír

 

Praktické informace o kurzu

Kde?        ZŠ Letokruh, Terezy Novákové 62a, Brno-Řečkovice,

Kdy?        13.10.  – 14.10.  2018, So (9:30 - 18:00), Ne (9:30 - 12:30)

Cena?      2 400 Kč. V ceně kurzu je drobné občerstvení (ovoce) a lahodný japonský čaj.

Kontakt:   Tel.: 724 291 964, radim@vedomevzdelavani.cz

Kapacita kurzu je omezena maximálním počtem 10 účastníků. Přihláška je závazná po uhrazení kurzovného na účet 2800648998/2010 (Fio banka).

Přihlášení na kurz

Vyplňte prosím níže uvedené údaje: