Jóga pro děti

Hodiny dětské jógy mají být jedna velká zábava. Jóga využívá dětské přirozenosti, kreativity a hravosti a všechny jógové ásany se lektorka snaží ukrýt do písničekbásniček a příběhů.

Jóga oslovuje tělo i duši, působí v komplexním smyslu na dítě i jeho okolí. V hodině se kromě klasických jógových pozic setkáte se cvičeními zaměřenými na správné dýchání, procvičení prstů a chodidel, která jsou výbornou prevencí proti plochým nohám. Jóga je výborným doplňkem ke všem dynamickým soutěžním sportům,  jelikož stejně jako jóga pro dospělé je vedená v duchu nesoutěžení a neporovnávání se se sebou samým a ostatními.

"Na každou hodinu dětské jógy chodím "vybavená" plánem, co na hodině budeme dělat, ale děti mi jej často kompletně "rozstřelí", takže hodiny se odvíjí od jejich momentální nálady, rozpoložení, od toho, co chtějí dělat a na co se zaměřit, často jsou děti tvůrcem celé hodiny. Občas se potřebují vydovádět a vykřičet - tuto jejich potřebu se snažím vždy uspokojit a do hodiny ji formou hry zahrnout. Preferuji různorodost hodin a pokaždé se snažím, abych zapojila delší dobu nepoužívané prvky nebo aby děti objevily něco nového. Cvičení neustále měním kvůli udržení dětské pozornosti, používám pomůcky (zátěžové pytlíky, masážní balónky, vlastní výrobky dětí atd.), aby byly hodiny ještě pestřejší."

S kým?

Andrea Škrobáková

"K józe jsem se dostala poprvé v roce 2005. Na hodinu mě přivedla kamarádka a zvědavost. Nebyla jsem přívrženec skupinového cvičení, při představě, že cvičím aerobic mi naskakuje husí kůže. Mému tělu bylo bližší spíše pomalejší cvičení typu kalanetika nebo jsem energii vybíjela při plavání. První hodina mě nadchla, i když jsem nebyla schopná udělat skoro žádnou z pozic, které cvičitelka předváděla. S každou další hodinou přicházelo větší nadšení, krásně jsem se protáhla a zapotila, zklidnila, zapomněla na stresy v práci a pomalu jsem začala zjišťovat, že mě přestávají bolet záda a já už nepotřebuju masáže, které mě těch bolestí způsobených sedavým zaměstnáním a minimem pohybu zbavovaly."

Andrea má od r. 2009 instruktorský certifikát, jógu jako instruktor pravidelně cvičí, každý rok absolvuje semináře, které ji posouvají dál.

První dcera ji přivedla také k dětské józe. Od malička s ní bývala na podložce, ve třech letech dostala podložku vlastní a pár knížek, podle kterých spolu začaly cvičit. Andrea absolvovala také školení dětské jógy vedené Pavlem Hájkem.

Více o Andree a józe zde: www.jogoukezdravi.cz.

Kdy?     

  • v pondělí, ve středu a v pátek

  •  7.30–8.15

Kde?       

  • ZŠ Letokruh

Cena?        

  • 1 100 Kč/pololetí/pravidelně jeden den v týdnu

  •  možnost chodit nepravidelně (zakoupit si permanentku na 5 vstupů za 450 Kč)

  •  platba na účet školy č. ú.: 2800648998/2010 (Fio banka)

 

Přihláška