Cesta stromů - prožitková dílnička pro děti

 

Povídání o stromech a tvoření se dřevem

Manželé Křížovi se se svou malou rodinnou firmou na severu Čech zabývají uměleckým zpracováním dřeva více než 15 let. Rozhodli se své poznání o stromech a zkušenosti se dřevem, předávat i dětem formou tvořivých dílniček, kde se každý může dotknout a prožít něco výjimečného, co může nahradit svět „mobilů a tabletů“ aspoň na malou chvíli. Vždyť každá takováto chvíle může pozitivně změnit a ovlivnit budoucnost. Život sám se často skládá z malých a nenápadných životních momentů, které se nám otiskly do duše a které nás pak ovlivňují na našich „cestách stromů“. 
 
Dílnička má dvě části jednu vyprávěcí (o přírodě, o stromech i o lidech) a druhá část je pracovní – tvořící, kdy si děti mohou sami vyzkoušet na našich bruskách dovyrobit svůj výrobek. Většinou jsou to různé dřevěné přívěsky, spony do vlasů či dřevěné nožíky apod.
 
Dílničky jsou vhodné pro děti od 4 let s rodičem, školáci zvládají vše sami skvěle.

 

O lektorech

Ve své rodinné firmě se při práci se dřevem zabývají především jeho speciálním broušením a leštěním, což dává jejich výrobkům výjimečnou hladkost a jemnost. Výrobky jsou jedinečné ve svém zpracování, kvalitě a kombinaci dřev. Navíc svými originálními tvary dostávají harmonickou ladnost, eleganci a velmi příjemné držení v ruce. Každý výrobek je pečlivě opracován s láskou k přírodě, ke stromům a k životu. Jejich úžasnou, harmonickou i blahodárnou energii pocítíte v každé chvíli při každodenním používání, ale i pouhý pohled na ně vás potěší a zahřeje. Výrobky si lze prohlédnout i zakoupit na www.stromyazivot.cz.