Vzdělávací festival Eduspace – Vzdělávání a technologie – 20.–22. 5. 2016 v Brně

09.04.2016 18:54

Eduspace, první vzdělávací festival v ČR, který proběhne doslova v celém Brně 20. – 22. 5. 2016, je postaven na 4 klíčových tématech. Prvním z nich je vztah vzdělávání a technologií. Virtuální realita, gamifikace, obrácená třída, školy na internetu. Collick, Neumajer, Kangas, Brdička a další.

Eduspace je multižánrový festival, jehož ústředním narativem je vzdělávání, doprovázený doplňkovým programem v podobě hudby, divadla,  galerijních či muzejních výstav. Je inspirován formátem Oppi festivalu, který proběhl v roce 2014 v Helsinkách a v roce 2015 v New Yorku. Partnery jsou Masarykova univerzita, Janáčkova akademie múzických umění v Brně, Univerzita Palackého v Olomouci. Moravská galerie v Brně, Knihovna Jiřího Mahena v Brně, Hvězdárna a planetárium Brno, LUŽÁNKY – středisko volného času, Muzeum romské kultury, EDUin a řada dalších organizací a institucí.

Břetislav Svozil, hlavní organizátor festivalu Eduspace, řekl: „Technologie mění svět. Pokud se stanou dobrým nástrojem vzdělávání, mohou jej měnit k lepšímu. Musíme se to ale naučit, jsme první generací učitelů a rodičů, která prošlapává cestu.“