Už šeří se a fouká…

21.11.2017 15:03

Svatomartinská slavnost po Čtvrté

Za tónů písně „Už šeří se a fouká“ začal náš letošní svatomartinský průvod. Všude kolem pološero, děti se svými lampiony, zvuk kytary, flétniček a zpěv. Všechna tato slova dokonale vystihují atmosféru letošního „lampioňáku“. V úzké uličce jsme narazili na drobného blonďatého žebráka, lépe řečeno žebračku, kterou letos svatý Martin obdaroval kusem svého pláště. Pak už naše kroky mířily zpět k Letokruhu na zahradu k ohništi, kde na nás čekal Honza, oheň, svatomartinské rohlíčky a dokonale teplý punč. Po občerstvení nám divadelní spolek Letokruh ještě předvedl krátkou inscenaci: „Proč na svatého Martina jíme husu?“

A to je vše? Ne! Průvodu a posezení či postání u ohně předcházely dvoudenní dílničky, během kterých jsme si vyrobili krásné lampiony, upekli rohlíčky, zapěli písně svatomartinské, pověděli historky, pověsti i legendy o svatém Martinovi a vyrobili koně svatého Martina.

Kristýna Štiková