Umění vést sám sebe

04.12.2016 02:41

O víkendu proběhlo v Letokruhu setkání emočně inteligentních leaderů. O čem to bylo?

O opravdovosti, o sdílení, o inspiraci, o bdělé přítomnosti a o hledání a nalézání naší individuální autentické vize a také způsobů, jak naše vize dostat na zem, jak je realizovat v každodenní realitě.

Vyzkoušeli jsme se, že základem pro vedení druhých je naše schopnost vést sám sebe, naladit se a řídit naše emoce a naše myšlení. Pomocí jednoduchých, ale přesně mířených otázek jsme si mohli uvědomit, co je naším jedinečným DARem a kde jej hledat (v průsečíku našich klíčových hodnot, naší vášně a našich dovedností).

Setkání vyvrcholilo prezentací individuálních vizí účastníků kurzu a také darem, o který se každý s druhými podělil. A tak s Petrem jsme si vyzkoušeli vlnu harmonického tleskání, Radim nám představil svůj dům z přírodních materiálů, s Luckou jsme minutu sportovali…zazněla také autorská píseň začínajícího umělce či vize harmonického podnikání.

A aby nezůstalo jenom u řečí, tak jsme se rozloučili v kruhu vysloveným závazkem toho, čeho se každý z nás vzdá (čemu řekne ne), aby mohl realizovat své vysněné nejkrásnější ANO.

Radim Kudělka, lektor vědomého vzdělávání