Tesaříci a lýkožrouti

30.11.2015 10:18

DŘEVO

To bylo tématem naší čtvrteční výpravy na Jezírko. Program nám umožnil nakouknout pěkně hluboko pod kůru stromů. Takže jsme se dozvěděli, kteří škůdci mohou stromům škodit. Mohli jsme se na ně podívat pěkně zblízka pod mikroskopem, také v životní i nadživotní velikosti. S dřevem se neodmyslitelně pojí oheň, takže jsme si zkusili sami zapálit oheň v kamnech.Ovšem aby nám ten oheň nehořel jen tak pro nic, udělali jsme si těsto na bramborové placky, které se pak nasucho opékaly na plotně. V tuto chvíli se už zase posouváne dál a vyrážíme ven, kde si máme možnost zahrát na velmi zajímavý kmen nebo hudební nástroj? Jdeme dále do lesa, kde jsme si zahráli několik her a poskládali svůj vlastní strom. Cestou zpět se zastavujeme u ohrady s ovečkami. Máme dovoleno je nakrmit a vlézt si za nimi do ohrady. Teď už se taky jdeme najíst, okusit naše bramborové placky...Na závěr zkoušíme venkovní hřiště. Pak už jen hurááá zpět do Letokruhu. Kristýna