Svět animací a PC her

22.01.2018 11:09

Zatímco část školy lyžovala v Krkonoších, ostatní děti druhý lednový týden směřovaly svoje aktivity k páteční výstavě počítačových her na Špilberku. O tom, jak se do tématu ponořily a jak s ním začaly, čtete více v samostatném blogu Eloukovy příběhy.

Středa – heslo dne: „Kdo zdolá kopec, ať je připraven na další. A ten může být těžší.“

Děti se seznámily se slovem LEVEL. Některé je už znaly a objevily, že jde přečíst také pozpátku. Hledaly další taková (česká) slova a našly jich několik - a všechna měla 3 písmenka…Opět je čekal strom možností, na jeho větvích ale místo vět příběhu byly početní příklady. Byly tu i nesprávné možnosti pokračování, a tak byly děti na konci velmi rychle, protože vybíraly napoprvé správně. Pak dostaly strom nevyplněný a měly za úkol napsat do něj vlastní příklady a připravit tak cestu pro někoho jiného. Vznikaly stromy mnoha obtížností...

Ve druhém bloku  si vyzkoušely animaci, obrázky v pohybu (v malém bločku). Někdo vytvořil více než jeden minipříběh. Šlo o nápad, a pak také o pečlivost zpracování. :-) 

Čtvrtek – heslo dne: „Cesta je hra.“

Třídou se nesla hudba ze zvuků hudebního seskupení Dva. (To totiž vytvořilo hudební podklad ke hrám, které v pátek děti potkaly na výstavě.) Zkoušely rozeznat zvuky a správně poznaly, že důležitým hudebním nástrojem je lidský hlas. Cestou, kterou se tento den vydaly, byla několikaúrovňová matematika při hrách s kostkami. Děti plnily ve dvojicích 6 úrovní počítání. Vždy s kostkami, ale v každé nové úrovni měly provádět (a zapisovat) jinou početní operaci. Celá ta hra měla dvě obtížnosti, aby si ti, kteří to umí, mohli i zanásobit…

Pátek – Heslo dne: „I dívání může být zážitek.“

Naši průvodci na výstavě byli překvapeni zájmem dětí. Setkávali se prý s jiným očekáváním návštěvníků, kteří chtějí vidět bojové hry. A tak při popisu tvorby animace her mohli komentovat víc vystavených obrázků… Ale i naše děti se těšily na hraní her, ne, že ne. Příležitost dostaly - sice jenom chvilku, než přišla další skupina, ale o to víc si hraní užily. Na úplný konec si mohly vyrobit hlavního hrdinu hry Chuchel, kterou na výstavě viděly a hrály a která přitom ještě není v prodeji.

Byl to fajn týden s pracovitými dětmi. Spojení prvňáčků i druháků skvěle fungovalo, a viděli jsme, že i starší kluci si to užili, dozvídali se a potkali svoje výzvy.

Více fotek ve fotogalerii.