Strážci Ivanovické studánky

13.10.2015 16:11

Naladění na strunu čtvrteční výpravy začalo už ve středu, kdy nám do školy přišel dopis od starostky Ivanovic, v němž stálo:

„Milé děti, vážení učitelé,

věřím, že jste letošní teplé léto řádně užili. Velmi mne těší váš zájem o Ivanovickou studánku. Od její obnovy v roce 2005 jsme organizovali několikrát její čištění, i když bohužel studánka spadá do území Jinačovic. Ale i nám záleží na jejím zachování, proto vítáme váš nápad o tříměsíční péči. Budeme rádi, pokud nám třeba dáte vědět o vaší akci a my bychom mohli zkusit zorganizovat něco společně.“

Ve čtvrtek ráno už vyrážíme z Letokruhu směr Ivanovice. Naší výpravu ke studánce vede Anežka B. spolu s Toničkou. Cestou sbíráme žaludy a zastavujeme se na krátkou svačinku. Ani jsme netušili, že jsme se zastavili docela malinkatý kousek právě od studánky, kterou jsme poznali snad jen podle nápisu. Zjišťujeme, že přítok vody je velice slabý a koryto je plné listí, hlíny a roští. Děti většinu nánosů odstranily pomocí svých hrábí a lopatek. Ondra ještě připevnil všechny cedulky a náš úkol byl u konce. Cestou zpět jsme se na nedalekém odpočívadle zastavili na oběd. A pak už hurá zpět do školy, studentka Kristýna