Škola na zkoušku

27.03.2017 00:24

V pátek 24. března 2017 jsme do Letokruhu pozvali budoucí prvňáčky/ zájemce o zápis do nové první třídy v příštím roce. Připravili jsme pro tzv. den na zkoušku. Přivedli je ráno rodiče, byli vybaveni svačinkou a přezůvkami a volně se zařadili mezi ostatní žáky školy. Rodiče poslali domů nebo do jídelny na čaj.

V 8.30 se začínalo jako každý jiný pátek společným zpíváním všech tříd, posílení o nové hlasy se hodilo a nové děti měly alespoň chvíli čas si těch padesát neznámých tváří celé školy přinejmenším prohlédnout a trochu se osmělit.

Školní dobrodružství čekalo budoucí prvňáčky v 1. L, zařadili se tak ostříleným prvňákům, k nimž jako posila přibyla k učiteli Petrovi taky učitelka Lenka z 3. L. Děti začínaly v kroužku na koberci, společně se seznámili a řekli si, co je ten den čeká. Budoucí prvňáčci prozradili těm stávajícím svoje představy o tom, co si myslí, že se ve škole dělá a jestli to je nebo není zábava, což současní prvňáci živě a s vervou komentovali a dávali jim jasně najevo, že oni jsou ve škole rádi a že úplně ze všeho nejvíc je baví učení, hlavně matematika, ale taky písanky. A pak si to všichni společně zažili na vlastní kůži. Nejsem bohužel budoucí ani stávající prvňák, natož učitel, tak jsem s nimi celou dobu nebyla. Jenom jsem občas nakoukla v prvním bloku do třídy a ve druhém na zahradu. Dětem zářily oči a všechny vypadaly, že si to náramně užívají.

Při závěrečném zhodnocení a rozloučení se bylo slyšet, že se to líbilo jak těm novým, tak těm starým. Dobrý bylo prý "úplně všechno", někomu se líbila hra, kterou Petr vymyslel, příběh o písmenku "ž" nebo "roztrhlá žížala" na zahradě. Prvňáci a budoucí prvňáci působili jako sehraná parta, shodli se na tom, že je to spolu bavilo a že se něco ten den naučili. Jeden chlapeček dokonce vyzdvihl to, že se naučil, že není důležité být vždycky ve všem první :)

Všem dětem i rodičům, kteří si přišli vyzkoušet Letokruh děkujeme za příjemné dopoledne a budeme se na ně těšit 21. a 22. dubna u zápisu.

Kateřina Bukovjanová

 

Více fotek ve fotogalerii.