Projekty přidávají plyn

17.10.2017 13:57

Druhá vlna!

 
Projekty nám běží jako na drátku a všichni se hlouběji a hlouběji noří do svých témat.

Skupina mapující dopravu v Řečkovicích dnes zhlédla velmi zajímavý, diskusi vzbuzující historický snímek o údržbě vlaků a opravování tras. Poté se vydali do terénu mapovat místní zastávky, metodou frotáže vznikly zajímavé mapy těchto míst. Když jsem přišla do třídy knihomilů, vládlo tam příšeří a tajemno. Po kruhu putovala svíčka od člověka ke člověku a postupně se mezi dětmi odvíjel příběh o dívce Nikol plný fantazie a napínavých zvrtů. V další části děti vybírali úryvky ze zajímavých knížek, ze kterých vznikne projektová čítanka. Do vodářské skupinky dnes zavítala návštěva - Vítkův dědeček, zkušený fotograf. Své vyprávění začal pohádkou o princezně vodě, poté s dětmi rozebírali téma vodojemů a kanalizací. Vodárna, vodojem, kanalizace. Dokument - koloběh vody v čističce. V plánu nyní mají vyrazit do terénu navštívit čističku a také její přírodní variantu - kořenovou čističku.