Projektový týden - 16.–20. 10. 2017

17.10.2017 09:18

Reportáž č. 1

 
Je to tady! Dnešním dnem se rozpoutal náš historicky první projektový týden napříč ročníky. Otevřela se 3 zajímavá témata. Cestou vody s dětmi putují Lenka a Ondra, kteří na dnešek měli nachystanou celou hromadu zajímavých zamyšlení. Kdo by raději jako za starých časů pil vodu ze studánky než vodu z kohoutku? Je v takových dvou vodách vůbec rozdíl? Dovedete si představit, ak se cítí kapka vody v přírodním koloběhu a kapka vody směřovaná člověkem přes čističku? Celý den pak byl zakončen malováním... , kapka kape, vsákne se, vypaří se... Je nám u toho dobře? Jak se cítí kapka vody v lidském těle?  Malování na téma voda - v přírodě (rozpíjení barev), v lidském podání (černým, čističky.. Poznávání pramenité a kohoutkové vody.
 

Cesta živého koně ke koni pod kapotou Honzy a Helči dětem představuje historii a současnost dopravních prostředků. Děti společně přemýšlejí, jaké dopravní prostředky znají a které jsou použitelné pro Řečkovice. Víte, jak vypadalo první auto? Jak se lidé pohybovali v historii, co bylo dřív? Děti už přinejmenším tuší...
Posledním tématem Příběhy pro nás děti provází Petr s Danou. Se skupinkou knihomilů, příběhopravců a spisovatelů se dnes vydali do místní Mahenovy knihovny, kde vyhledávali zajímavosti, příběhy... Vypadá to, že někteří z nich se záhy stanou pravidelnými uživateli knihovny :)

Projektům ZDAR!

Lenka Michlovská, párová učitelka v 1.L