Příroda je inspirací lidem

12.06.2019 13:14

Text od Sáry (9 let) na zadané téma CO MNE INSPIRUJE....

Inspiruje mě příroda, protože se tam děje furt něco, co můžu pozorovat a také je tam vždy něco nového a vždy se tam všechno hýbe. Vždy přichystá něco nového - pod listem, klackem, pod kamenem, pod pařezem, v květu a také pod ale úplně pod, pod, pod, pod hlínou, a pod mechem a určitě je tam mnohem a mnohem víc …

Je to prima kamarádka. Je všude a můžu se na ni kouknout skoro, kdy chci. Škoda je, že je jí ve městech málo a zázrakem je, že jí to vůbec nevadí. 

Lidé jako Picasso, Dalí nebo Leonardo da Vinci ji chápali a já chci být jako oni. Příroda je patronem pračlověků, indiánů, Keltů a potom i nás. Až budu velká, tak se jí budu mnohem víc věnovat, protože je tak velká a já ji chci pozorovat. Vím, že je to velký projekt na celý život. 

Až budu

rodič, 

babička,

prababička

a až budu v hrobě,

tak doufám, že moje děti a ty jejich děti a děti jejich dětí se o ní budou taky zajímat. Ale už to posunou dál a dál…

Po celé generace se to bude posouvat, až Ten nebo Ta bude slavný/slavná.  Také doufám, že si vzpomene kdo ho/ji a mě a naši celou rodinu vychoval.

A je příroda naším pánem?  A matka přírody vážně existuje? A je malá nebo velká nebo tak jako my? …nevím

Ale vím,  že příroda je stále pro mě

tajemství.

Inspiruje mě příroda, protože se tam děje furt něco, co můžu pozorovat a také je tam vždy něco nového a vždy se tam všechno hýbe. Vždy přichystá něco nového - pod listem, klackem, pod kamenem, pod pařezem, v květu a také pod ale úplně pod, pod, pod, pod hlínou, a pod mechem a určitě je tam mnohem a mnohem víc …
Je to prima kamarádka. Je všude a můžu se na ni kouknout skoro, kdy chci. Škoda je, že je jí ve městech málo a zázrakem je, že jí to vůbec nevadí. 
Lidé jako Picasso, Dalí nebo Leonardo da Vinci ji chápali a já chci být jako oni. Příroda je patronem pračlověků, indiánů, Keltů a potom i nás. Až budu velká, tak se jí budu mnohem víc věnovat, protože je tak velká a já ji chci pozorovat. Vím, že je to velký projekt na celý život. 
Až budu rodič, 
babička,
prababička
a až budu v hrobě,
tak doufám, že moje děti a ty jejich děti a děti jejich dětí se o ní budou taky zajímat. Ale už to posunou dál a dál…
Po celé generace se to bude posouvat, až Ten nebo Ta bude slavný/slavná.  Také doufám, že si vzpomene kdo ho/ji a mě a naši celou rodinu vychoval.
A je příroda naším pánem?  A matka přírody vážně existuje? A je malá nebo velká nebo tak jako my? …nevím
 
Ale vím,  že příroda je stále pro mě 
                          tajemství.