Poprvé do školy než škola začne

05.09.2017 12:27

Poprvé do školy než škola začne

1. září je obvykle den, kdy se chodí poprvé do školy. Letos připadlo 1. září na pátek, a tak jsme ho v Letokruhu využili pro uspořádání tradiční brigády před začátkem školního roku. Přítomni byli téměř všichni pedagogové, kterým vrcholil přípravný týden. Ve všech třídách se uklízelo, třídilo, rovnalo, věšelo, psalo na tabuli...

Rekonstrukcí, která proběhla během prázdnin vznikly v Letokruhu nové prostory – nová 1. L, nová dílna/ výtvarna, nová pracovna jazyků/ PC badatelna a také nová ředitelna. Bylo tedy potřeba smontovat nábytek, instalovat počítače, dát každé židli i stolku svoje místo a řada dalších drobnějších i složitějších úkolů. Bez pomoci rodičů a jejich dětí bychom to zcela jistě tak skvěle nezvládli. Všem, kteří se brigády zúčastnili a přiložili ruku k dílu, děkujeme.

S ohledem na počasí nebyl prostor věnovat se tolik úpravám zahrady, ani na závěr dne rozdělat velký oheň a opéct si na něm špekáčky. Někdy ale pršet musí, zvlášť když si všichni usilovně přejí, aby 4. září, kdy jdou děti poprvé do školy, bylo hezky.

Kateřina Bukovjanová

Více fotek ve fotogalerii.