Odvážná výprava - 2.L

09.10.2015 16:14

Konečně přišla středa a my jsme se s batohy na zádech vypravili na třídenní výpravu do Kaprálova mlýna.

Zamávali jsme rodičům a  vezli se autobusem směr Ochoz. Všude plno lesa, luk, vody, jeskyní a hlavně tři dny pospolu pod jednou střechou! Přivítal nás pan vedoucí "Provázek", který nám celý mlýn ukázal a poradil, co kde najdeme. Každý si našel svou postel a začal boj s peřinami. Víte co to je, nandat si své vlastní prostěradlo, povléct polštář a pak ještě peřinu?!? Většina to dělala poprvé, všelijak zalézali do povlaků a zase se z nich nořili. Padaly i návrhy: "Já budu spát bez povlečení." Všichni jsme si pomáhali až nakonec bylo povlečeno. Uf, chce to trénovat :)

Po výborném obědě jsme vyrazili s Pájou a Vegetou prouzkoumávat místní jeskyně a potůčky. Přilby, čelovky, pořádnou obuv, oblečení a šlo se. Až do večeře bylo co zkoumat...netopýři, pavouci, tajemné otvory a nakonec nás v Pekárně čekal pravěký člověk Ici! Měl všelijaké pravěké nástroje a byl trochu podobný na právě postrádaného Vegetu.

Po večeři jsme si vyprávěli a zpívali o svatém Michaelovi, hlavně o jeho odvaze a laskavosti. Kluci s Gábi natrénovali stínové divadlo a večer nás v pokoji č.1 čekalo divadelní představení o tom, jak Michael svrhl draka z nebe na zem. Moc se nám to líbilo. Hned nás napadlo, že divadlo zahrajeme ještě druhý den pro prvňáčky. Sejdeme se totiž s nimi v jeskyni Pekárně. 

Ráno jsme v jeskynní tmě a za svitu baterek sehráli znovu divadlo a sklidili veliký potlesk. Učili jsme prvňáčky naši novou písničku, a pak už se vydali na odvážnou cestu do útrob jeskyně. Šli za světýlky. My tuhle cestu prožívali již před rokem, a tak jsme se zatím před jeskyní pustili do výroby dýk a mečů, které nás naučil Tobi. Byla potřeba pila a nože. Všechny prstíky zůstaly na svých místech a bez poranění! Po obědě nás prvňáci opustili. Hráli jsme hry kolem mlýna, a když se setmělo, vyrazili jsme na odvážnou cestu tmou, lesem jenom za svitu kouzelných lampiček. Někdo potřeboval hodně odvahy. Nakonec byl všechen strach přemožen a děti prošly dloooouhou cestu, která je přivedla k ohni a Ondrovi. To bylo radosti a vzrušeného vyprávění! Tentokrát chalupa usínala klidně, plná vzpomínek na celý krásný den.

V pátek nás čekalo balení. Stáhnout povlečení šlo výrazně lehčeji, brzy byly všechny pokojíky vyklizené. Rozloučení s okolím a příslib, že se sem ještě vrátíme. Dnes už je to týden a stále každý den ve škole na něco z Kaprálova mlýna vzpomínáme. Díky všem Lenka