Obora Holedná - drama s kopýtky a parožím

24.09.2015 15:03

Den jako stvořený pro výpravu do lesa a cíl cesty obora Holedná, to byl minulý lesní den.

Po úspěšném vymanévrování z dopravní špičky jsme se dostali do příjemného klidu a stínu lesa, kde na nás čekala divoká prasata. Nešli jsme k nim s prázdnou, Honzík donesl plnou tašku žaludů a všechny děti měly nachystány zajímavosti ze života divočáků.

Po nezbytném občerstvení dětí i divočáků začala konference o praseti divokém, při které se Dan ujišťoval, jestli skutečně, ale skutečně všichni viděli otisk kopýtka prasete v sádrovém odlitku. Po konferenci jsme se chtěli vydat hlouběji do lesa, ale hned na samém kraji nás zastavilo malé stádo daňků. Chvilku jsme daňky pozorovali a krmili, když v tom dva daňci začali spolu zápasit. Žádný z nás nikdy nic podobného neviděl. Daňci se do sebe zaklesli parožím, přetlačovali jeden druhého a snažili se vzájemně povalit na zem a zasadit soupeři úder. Souboj se zdál dlouho vyrovnaný, ale nakonec slabší daněk povolil a byl vítězem hnán hluboko do lesa.

Další část výpravy byla již klasická. Proto vše popíši v krátkých bodech.

Svačina. První zapadnutá bota v potůčku. Výroba divokého prasete z přírodnin (visí ve škole na chodbě). Druhá zapadnutá bota v potůčku. Vytahování bot z potoka. Odbahnění, čištění, sušení. Třetí zapadnutá bota v potůčku. Spěchání na autobus. Čekání na autobus. Návrat plnou tramvají. Zasloužený odpočinek.