My jsme čtyři flétničky...

07.10.2016 12:19

...a umíme písničky, rádi si je zazpíváme, zahrajem i zatleskáme... 

Tak začíná jedna z těch, které si společně prozpěvujeme. Jsme holky a kluci milující pohyb, a tak většinou k tomu ještě dupeme, skáčeme, vyťukáváme rytmy i všelisjak jinak písničky ztvárňujeme pohybem. Už více než měsíc se setkáváme v kroužku , vzájemně se poznáváme, oťukáváme, někdy i nadšeně zkoumáme, kam až můžeme zajít ( zkoumání všeho druhu k našemu věku přece patří), ale hlavně se sdílíme (třeba o tom, co jsme zajímavého prožili, viděli, slyšeli...), taky se snažíme dát hlavy dohromady a vymyslet si pravidla vzájemného dobrého fungování. No, jasně že kroužky nemáme jen k povídání, ale i k hraní her:-)

Po společném rokování (někdy je toho na nás vážně dost) se potřebujeme vždy pořádně protáhnout. Jsme v tom vynalézaví.  V těchto dnech zrovna pořádáme v každé volné chvilce (mohli by nám jich dospěláci dopřát při troše dobré vůle i více) olympijské hry,  s jejichž přípravou nám pomáhají i starší pořadatelé. Nutno uznat, že venku při hrách i učení jsme si toho během prvního měsíce užili taky dosti. 

 

Když náhodou dojde dospělým inspirace, přispěcháme vždy s nějakým vlastním nápadem - kupříkladu s rytířským soubojem.

Umíme se i soustředit nebo společně dumat nad problémy, třeba nad zajímavou matematikou či  nad plánkem naší třídy. Asi mezi námi není nikdo, kdo by se nerad umazal křídami, tuží či vodovkami. Zrovna včera jsme dostali k tomu dobrou příležitost. Seznámili jsme se s celou rodinou Flétničkových, mohli jsme si ji pak namalovat a flétny spolu s jinými nástroji nám k tomu libě vyhrávaly. Zjišťujeme, že jsme nadšenými a pozornými posluchači krásné staré hudby. Alespoň dospělí říkali, že už by s námi klidně šli na koncert do nějaké opravdické koncertní síně, kde je potřeba soustředění a ticha. Tak třeba se brzy dočkáme:-)

Zatím budeme dále nadšeně muzicírovat a zpívat ve škole nové a nové písničky... a jestli je neumíte, s námi se je naučíte (to je konec té o čtyřech flétničkách).

Zpívejte a hrajte s námi!

Vaši prvňáci a Dana :)