Hustý!

22.10.2015 16:21

Program lesního dne ve čtvrtek 22. října začal už před velkými prázdninami. Jak to?!

To jsme na předprázdninové zahradní brigádě nasadili s některými budoucími prvňáčky, druháky, třeťáky a jejich rodiči dýně hokaido, které jako zázrakem jen na mokré vatě a vzduchu předpěstovala Táňa Vrtíková.

Horké léto v novém kruhovém záhoně mohly přežít jen díky pečlivé starosti našich sousedů z 2. patra z Domova TEREZA, kteří se o ně přes letní pařáky starali s konvemi plnými vody. Už v tu dobu jsme naplánovali společnou dýňovou slavnost.

Ve čtvrtek ráno jsem se probudila uklidněná vědomím, že naše řady posílí Ondra (Dana byla nemocná od pondělí, Leni od úterý). Vydrželo to chvilku – do přečtení Ondřiho nemocné sms. 

Hustý…

„Děcka, víte, co je to okrašlovat?“

„Jo, to je něco s krásou…“ „To je udělat krásným!“ „Přesně. A my máme plán, jak okrášlit naši zahradu!“ říkám a mezitím vytahuji „plán hry“ – zahradní brigády. TADY zamést celý chodník, TADY spravit síť, TADY vytrhat nať, TADY uklidit kolem ohniště… Hotovo? Tak zaznačte fajfkou zadostiučinění! (Z druhé strany zůstal plán pro dospěláky z poprázdninové brigády, tak jsme pak mohli porovnat skóre.) Po hodině a půl byl za námi vidět kus práce. Tedy, jak to tak bývá, za některými více, za jinými méně. Pro někoho bylo těžké vůbec nějaký úkol vybrat, pro jiného u něj vydržet. Jiní dotáhli do konce třeba i dvě velké věci. Díky Táně V. máme u jezírka vysazenou vrbu jívu a zase jsme pohnuli s druhým kruhovým záhonem. Teď nachystat polívku. Mňňňam!

Slalom pro zelený a modrý tým

Najednou je na zahradě úplná manufaktura na oranžové kostičky. Jak rozkrajujeme sklizené hokaido dýně, přicházejí a přijíždějí sousedi ze shora a přidávají se k práci. Když jsou všechny kostičky i s očuchaným tymiánem z bylinkové spirály v hrnci, přesouváme se před školu, kde David a několik dětí připravili perfektní slalom pro zelený a modrý tým. Děti kličkují s vozíčky mezi špalky a na konci odjeté cesty je čeká bramborový poklad. Než z něj ale vznikne bramboračka, kterou si děti udělaly úplně svou a úplně sami v družině, sníme společnými silami připravenou hustou a moc dobrou dýňovou polívku.

Gábi