Co bylo dnes (e-mail Zuzce od Gábi)

06.06.2016 13:14

Ahoj Zuzi, 

dnes Eli přinesla atlas světa - státy. Tak jsem přinesla globus a povídali jsme o zemi a jejím zobrazení, že není kulatá, že Everest je nad mrakama, že jsou poledníky (od poledne a rozdělují Zemi dle času - lidi si to vymysleli:-) a rovník, kde nejvíc svítí sluníčko. A že jsou místa s věčným sněhem a ledem... Hezký!
 
Pak šli každý na nějaké psaní - buď do písanky nebo slabikáře nebo do počítání. S Dani jsme se naběhaly.
 
Druhý blok jsme začali zpíváním ranních písniček O šípkových růžích a dělali rytmizaci - něco, co jste dělali, když odcházela Kristýna. Já jsem tehdy nebyla, tak mě to (i Danu) děti učily. Hlavně Klárka, Gábi a Daník K.
 
Ke konci dostali tvrdou čtvrtku papíru předpřipravanou jako pohled - místo na známku, adresu i text (byly předchystané linky). Úkolem bylo napsat pohled z Rusavy někomu, komu jsme to nestihli nebo někomu, kdo tam nebyl (psali jsme Daně:-) a nakreslit nějaký rusavský výjev. Příp. navrhnout vlastní pohled. Zuzi, toto bych byla moc ráda, pokud byste zítra mohli dokončit. Bude to po těláku v Tvých silách? Nechám Ti ty rozdělané pohledy na stole. Maty už má hotovo (boží - nakreslil, jak s Ondrou stavěl pec a přesně o tom i napsal; s adresou neměl žádný problém). Daník K. si vzal už domů. Rui a Fabi si pravděpodobně vezmou domů též - psali maminkám. Gábi a Leni dokončovaly v družině. Ostatním chybí buď text, nebo obrázek, nebo adresa. I kvůli adrese, známce, datu a podpisu jsme do toho šli - seznámit děti s náležitostmi pohledu. 
 
 
Máme nový kód - SLIŽEŽI (ze SLImák, ŽElva, ŽIrafa - zvířata, která nemluví). Když se toto řekne, děti ztichnou. Dnes to krásně fungovalo. Zkus i zítra. Ale ať se to moc neoposlouchá. ;-)
 
Zítra má povídání Daník J. o sopce.
Gábi