Letokruh na konferenci Aktivní rodičovství

O konferenci byl letos obrovský zájem a lístky byly vyprodány krátce po zahájení přeprodeje. Pozornost aktivních rodičů přitáhla zejména přítomnost Naomi Aldort a Jardy Duška, kteří se ve svých vystoupeních věnovali ne zcela tradičnímu, ale velmi inspirativnímu pojetí rodičovství a výchovy dětí.

Úspěch sklidili i ostatní přednášející, např. Denisa Palečková, Margit Slimáková nebo Lubomír Kolíbal. Konference přinesla opět vedle řady inspirativních podnětů k přemýšlení i mnoho konkrétních rad do života.

Na své si přišli i ti, kdo se z přednáškové místnosti vzdálili na Náves nebo Jarmark, kde se mohli seznámit s iniciativami, které produkují ekologické výrobky pro rodiče a děti (např. knížky, hračky, raw strava, plenky apod.) nebo se zástupci neziskových alternativních vzdělávacích projektů od lesních školek až po sdružené a jiné školy.


Na jarmarku brněnský alternativních vzdělávacích projektů měla své místo celé odpoledne také Základní škola Letokruh. Zájemci měli možnost popovídat si přímo s Lenkou Poulovou, učitelkou 1.třídy následujího školního roku. Mohli se seznámit s pomůckami, které ve výuce používá, ale také vyplnit naši anketu o tom, jakou školu by si přáli pro svoje děti. Zaznamenali jsme i řadu rodičů z jiných měst, které naše škola natolik zaujala, že by se jí rádi inspirovali a podobnou si sami otevřeli např. v Děčíně nebo Olomouci.

Na konci akce jsme poprosili Jardu Duška, aby z vyplněných anketních lístků o vzdělávání vylosoval jednoho výherce dětského trička. Tímto panu Lukáši Neubertovi ještě jednou gratulujeme.

Pokud byste měli chuť si o konferenci přečíst více, přečtěte si článek na blogu Nesehnutí.

Více info také na www.aktivnirodicovstvi.cz.