Výtvarný ateliér pro děti

Barvy, voda, hlína, nálady, sádra, vzduch, pocity, štětce, papír... co všechno se dá použít k výtvarné tvorbě? Podívejte se na deníček a fotky z minulých let.

Výtvarný ateliér pro děti je nevšední tvořivý kroužek plný inspirace a fantazie. Děti při tvoření doprovází zkušená lektorka, která jim pomůže ztvárnit jejich nápady nejen barvami, ale i za pomoci všeho možného, co se jim kolem nabízí k použití. Poradí, jak míchat barvy, jak kouzlit s vodou, jak vyjádřit pocity a nálady. Podpoří u dětí jejich vlastní tvořivost a výtvarné cítění. Děti neuslyší „to se ti ne/povedlo“, ale autenticky prožijí radost z realizace vlastních nápadů a prozkoumávání nových cest.
Přestože lektorka Jana Reichel ve 3. a 4.L povede výtvarnou výchovu v rámci vyučování, Výtvarný ateliér nabízí zcela jiné možnosti – ve skupince pokročilých s maximálním počtem 10 dětí se lektorka pustí do náročnějších technik, které jí výuka v rámci vyučování neumožní.


KDY?

  • dvě skupiny – mladší a začínající výtvarníci (1.-2. třída + předškoláci) a starší a zkušenější výtvarníci (3.-5. třída)
  • 1x týdně ve středu v prostorách ZŠ Letokruh
  • 1. skupina 14.00–15.30
  • 2. skupina 16.00–17.30


S KÝM?

  • Mgr. Jana Reichel (1984) pochází z Valašska, v Brně vystudovala na Pedagogické fakultě výtvarnou výchovu pro střední školy a český jazyk a literaturu se zaměřením na vzdělávání na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity. Studovala též žurnalistiku a působila v Nakladatelství Host. Od roku 2007 spolupracuje s Domem umění města Brna jako galerijní lektorka. Má rovněž zkušenosti s prací asistentky soukromého galeristy v Praze. Vyučuje na PdF MU galerijní pedagogiku a výtvarnou akci, organizuje každoročně Týden výtvarné kultury v Brně a výtvarné letní kurzy pro děti. Věnuje se i své vlastní výtvarné tvorbě a synovi.

 

CENA?

  • bude upřesněna - předběžně 2000 Kč/pololetí (tedy cca 15 lekcí á 140 Kč)
 

Přihlášování v průběhu září 2018