InoEduFest v Brně a Praze 1.-3. dubna 2016

27.02.2016 20:32

Setkání inovativních škol a školek otevřené veřejnosti

Zveme Vás na setkání věnované zajímavým proudům ve vzdělávání a nově vznikajícím alternativním školám a školkám.

Kdy a kde:

pátek 1. 4. od 18.00 hodin – sobota 2. 4. do 14.30 hodin v Impact Hub v Brně
sobota 2. 4. od 18.00 hodin – neděle 3. 4. do 15.00 hodin na Praze 7 na ZŠ na Strossmayerově náměstí.

Program:

Svoji účast na festivalu předběžně potvrdila řada osobností – Jeroen Moes, Hynek Jína, Peter Živý, Olga Doležalová, Pavel Kraemer, Ivana Málková, Johanna Passerin, Jana Kušíková, Jindřich Monček, Oldřich Hozman a Petr Hájek….

Můžete se těšit na povídání o zkušenostech se zakládáním škol a školek, na Školní příběhy,  na promítání a vyprávění o architektuře alternativních škol, o výuce na druhém stupni a ŠVP, zpěv pro zpěváky i nezpěváky, tanec, hry intuitivní pedagogiky, beseda o vyprávění o svobodných Sudbury školách, povídání o lesních školkách či alternativních školách v Indii….

Předběžný program v Brně:

Pátek 1.4.
18.30 Úvodní slovo a zpěv – Pavel Kraemer, Jeroen Moes
19.00 Přednáška s debatou – Alternativní školy ve světě, organická architektura a prostředí škol(k)y I – Oldřich Hozman (architektura), Pavel Kraemer (waldorf), Peter Živý (Solvik), Mario Večerek (Štětininova škola), Klára Krchňavá (přírodní školky)
20.00 Intuitivní hry – Peter Živý
20.30 Přednáška s debatou – Alternativní školy ve světě a organická architektura a prostředí škol(k)y II – Oldřich Hozman (architektura), Pavel Kraemer (waldorf), Peter Živý (Solvik), Mario Večerek (Štětininova škola), Klára Krchňavá (přírodní školky)
21.30 – 22.00 Zpěv – Jeroen Moes

Sobota 2.4.
8.00 Zpěv – Jeroen Moes
9.00 Přivítání na festivalu, info – Pavel Kraemer
9.10 Prezentace škol(ek) I
10.00 Intuitivní hry – Peter Živý
10.30 Prezentace škol(ek) II
11.00 Přednáška s debatou – Svobodné školy a jejich realizace u nás – Hynek Jína (Sudbury), Pavel Kraemer a Peter Živý (Solvik), Jindřich Monček (Jedna Radost), Kryštof Hajn (WIP), Jana Kušíková (Škola Fantázia), Ivana Málková (Škola hrou)
12.30 Peter Živý a Pavel Kraemer: Intuitivní hry a závěrečné slovo
13.00 Workshopy s Jeroenem Moesem (zpěv)/Peterem Živým (Intuitivní pedagogika)/Hynkem Jínou(Moje stáž v Sudbury škole)/Ivanou Málkovou (Život se soukromou školou), Jindřichem Mončekem/Kryštof Hajn (O úskalích a trampotách zakládání školy)/ Janou Kušíkovou (bude doplněno)
14.00 Závěrečné zpívání – Jeroen Moes

 

Více informací na http://modernivzdelani.cz/1-3-dubna-2016-inoedufest-brno-a-praha-setkani-inovativnich-skol-a-skolek-otevrene-verejnosti/