Kdo jsme

Školu založili rodiče, kteří hledali školu, která by v jejich dětech rozvíjela spontánní a radostnou touhu po objevování.

Nenašli jsme ji, a tak jsme si ji založili.

Základní školu Letokruh založila skupina rodičů sdružených ve spolku Kaplia, z. s., jehož členy jsou převážně rodiče dětí, které navštěvují či navštěvovaly Lesní mateřskou školku Sýkorka v Brně - Mokré Hoře.

Podívejte se na nás zblízka.


Naše děti pomalu odrostly mateřské školce, a proto jsme hledali základní školu, která by naplňovala naše představy o dalším vzdělávání. Školy, s nimiž jsme se ve svém okolí seznámili, nás svou nabídkou neoslovily. Na školy s dobrou pověstí a nám blízkým přístupem k výchově a vzdělávání zase není snadné (zejména při současném počtu budoucích prvňáčků) děti zapsat.

Založíme vlastní školu!

Tato smělá myšlenka byla na začátku vzniku Základní školy Letokruh.

Inspirací nám byla především základní škola Purkrabka. Tuto školu založili rodiče, kteří měli děti ve stejné školce Maitrea ve Slušticích a chtěli školu, která by na inspirativní, tvořivé a přátelské prostředí školky navázala. Tato škola začala svou činnost v září 2013 a každý rok otevírá novou první třídu.

Další inspirací nám byla společná zkušenost s fungováním lesní mateřské školy Sýkorka, kterou navštěvují rády nejen naše děti, ale i my sami. Vznik a dnes již mnohaletý provoz Sýkorky je důkazem toho, že je možné založit a vést instituci, která bude fungovat podle našich představ a do níž se rodiče mají možnost aktivně a smysluplně zapojovat.

Jakou školu vlastně chceme?

  • Školu, která bude v našich dětech rozvíjet spontánní a radostnou touhu po objevování.
     
  • Školu, ve které se potkají s inspirativní a charismatickou postavou pedagoga.
     
  • Školu, která bude stát nejen na schopných lidech, ale také na společně stanovených pravidlech.


Více o principech našeho přístupu ke vzdělávání se dočtete na stránce Principy školy.
 

  

Informační setkání s rodiči 23. ledna 2014