Spolek Kaplia, z. s. — zřizovatel školy

 


Kateřina Bukovjanová
předsedkyně spolku Kaplia, z. s., členka školské rady ZŠ Letokruh, spolupráce s médii, web a propagace

Katka vystudovala češtinu a estetiku na Filozofické fakultě MU. Své doktorandské studium literatury přerušila třemi na sebe navazujícími mateřstvími. Na vysoké škole spoluvydávala literární almanach, organizovala studentské konference, autorská čtení i výstavy obrazů. Má zkušenosti s vedením debatního, filmového a čtenářského klubu pro středoškolské studenty. Pracovala jako redaktorka Literárních novin. Občasně píše recenze a kritiky na současnou beletrii. Je celoživotně otevřená novým výzvám a projektům, pro které se ráda zapaluje a věnuje jim svůj čas a energii. Pracuje jako asistentka starostky Milady Blatné na Úřadu městské části Brno-Komín.

 


Petr Bukovjan
člen rady školské právnické osoby ZŠ Letokruh, právní podpora

Petr je právník. Pochází z Valašska, ale po studiích zakotvil natrvalo v Brně a má to tady rád. Jeho obživou a zároveň vášní je pracovní právo, o němž přednáší na seminářích otevřených široké veřejnosti, vzdělává zaměstnance různých organizací a firem a píše do odborných časopisů. Harmonii nalézá především u svých blízkých, na hodinách powerjógy a v poezii. Pomáhá zejména s pracovněprávními otázkami.

 


Bára Strobachová
ředitelka ZŠ Letokruh

Bára vystudovala jednooborovou psychologii na FFMU a téměř i francouzskou lingvistiku FF UK. Dokončila doktorát na PedF MU, kde učí psychologii a dělá výzkum sociálně znevýhodněných děti. Je maminkou tří skvělých dětí. V přestávkách mezi mateřskými povinnostmi pracovala jako klinický dětský psycholog. Více než 7 let je předsedkyní OS Hajnštejn, které pořádá integrované prázdninové a víkendové pobyty pro děti. V lesní mateřské školce Sýkorka, kam chodí se svými dětmi, pomáhá s koordinací činnosti pedagogů.

 


Jana Andrésková
členka školské rady

Jana vystudovala ekonomii na Mendelově univerzitě v Brně. Při studiích i po studiích strávila hodně času v zahraničí (USA, Skotsko, Afrika – Burkina Faso, Kanada, Belgie). Líbí se jí myšlenka „Chceš-li změnit svět, začni sám u sebe“. Věří, že každá vize dojde naplnění, pokud je o ní přesvědčená hlava i srdce. Pracuje v oblasti online marketingu, donedávna na pozici SEO specialista ve Webnode, v současné době je SEO a obsahová konzultantka na volné noze.


Lenka Dosedělová


Lenka vystudovala Řízení jakosti na Strojní fakultě VUT v Brně. Během vysoké školy ji však mnohem víc než strojařina oslovila zážitková pedagogika a začala organizovat zážitkové a vzdělávací kurzy s Instruktory Brno. Spolupořádala adaptační kurzy pro studenty středních škol s Hnutím GO! a zážitková soustředění pro nadané studenty matematiky a fyziky s MU v Brně. Zbývající čas trávila nejraději sportem v přírodě. V současné době její schopnosti a dovednosti rozvíjejí především její tři děti. Snaží se podporovat přirozený a všestranný rozvoj nejen vlastních dětí, ale aktivně se zapojuje i do aktivit lesní mateřské školky Sýkorky a výuky budoucích učitelů přírodovědných předmětů na MU v Brně.

Za fotografie Báry Strobachové, Jany Andréskové a Lenky Dosedělové moc děkujeme fotografovi Liboru Teplému.

Děkujeme též našim spoluzakladatelkám Táni Vrtíkové, Martině Sedlákové a Barboře Pelánkové, které již spolek Kaplia opustily, za podporu a pomoc s rozjezdem projektu Základní školy Letokruh.